Stokrotki

Konsultacje  nauczycieli z rodzicami

Barbara Ambroziak      i                             Wtorek godz.  11.30- 12.30

Aleksandra Prochowska                            Czwartek godz. 11.30 – 12.30

Informujemy, że teren Przedszkola nr 6  jest zamykany po godzinach funkcjonowania placówki , tj. od godz.  17.00- 7.00.

Stokrotki

„ Gdzie jest najciekawsze miejsce  na ziemi?’

„ Czyim domem jest łąka?”

„Życzenia dla rodziców

„Czego dzieci potrzebują do szczęścia”

W pierwszym tygodniu maja „wyruszymy w świat”. Poznamy ciekawe zakątki naszego miasta, kraju i świata. Poprzez zabawy, ćwiczenia, quizy, obserwacje, rozmowy, gry przybliżymy wybrane zabytki europejskie i światowe.

W drugim tygodniu powędrujemy  na łąkę. Weźmiemy lupy i będziemy  obserwowali i nazywali rośliny i zwierzęta zamieszkujące łąkę, m.in. owady. W przedszkolu zorganizujemy „Kącik przyniesiony z łąki”, w którym zamieścimy publikacje i ciekawostki na temat łąki i jej mieszkańców. Wykorzystując rozmaite materiały plastyczne, stworzymy prace z motywami łąki.

Trzeci tydzień to temat rodziny i różnych zawodów wykonywanych przez rodziców. Zastanowimy się też, jak możemy pomagać rodzicom w domowych obowiązkach. Stworzymy portrety swoich najbliższych i rodziców przy pracy. Przygotujemy upominki i laurki dla rodziców z okazji Dnia Mamy i Taty.

W maju porozmawiamy na temat praw dziecka. Dowiemy się, że istnieje organizacja, która się nimi zajmuje (UNICEF) i która stworzyła Konwencję Praw Dziecka. Poznamy kim jest i czym się zajmuje Rzecznik Praw Dziecka. Zastanowimy się, w czym są podobne i czym różnią się dzieci z różnych krajów.

Ponadto w ciągu całego miesiąca dzieci będą  nabywały nowe umiejętności. Znają już wszystkie cyfry i liczby w zakresie 10, doskonalą dzielenie wyrazów na sylaby, starsze dzieci na głoski. Dalej rozwijają kompetencje matematyczne i językowe. Rozwijają obszary ekspresji plastycznej, muzycznej i ruchowej.

OPŁATY - wprowadzono  .2024